Sana nije štedela troškove u stvaranju ovog sokovnika, i to se vidi. Sve, od ergonomije upravljačkog dugmeta preko tihog motora do stakla za bohemijsku kristalnu čašu za sok, pokazuje kvalitet. Ali, takođe su uneli puno inovacija na tržište horizontalnih sokovnika, naročito sa promenljivom brzinom i novim sistemom za ceđenje.
Ali kako cedi? U stvari, cedi prilično dobro. U našem testu sa celerom pomoću finog sita, postigao je ili premašio prinos naših najboljih vertikalnih sokovnika. To je stvarno iznenađujuće, jer do sada nikada nismo imali horizontalni sokovnik ni blizu prinosu vertikalnih. Horizontalni sokovnici poznati su po fleksibilnosti i laganom čišćenju, dok su vertikalni poznati po visokom prinosu. U tom pogledu Sana 727 zaista pruža najbolje od oba sveta.
Bili smo znatiželjni da li promenljiva kontrola brzine daje bilo kakvu korist. Primetili smo nešto veći prinos pri nižim brzinama, ali to nije bilo značajno. Međutim, nakon što smo 727 koristili nekoliko dana kao svoju svakodnevnu mašinu, a zatim se vratili standardnom sokovniku, otkrili smo da smo da nam nedostaje promenljiva brzina. Radili smo uglavnom pri brzinama 3 i 4 (90 i 120 o / min). Veća brzina je stvarno pružila znatno brže ceđenje nekih sirovina. Ako se sok počeo zadražavati u komori za ceđenje, samo smo smanjili brzinu. Takođe smo otkrili da praktično možemo da eliminišemo penu od sirovina sklonih penjenju tako što smo cedili najnižom brzinom. Tada je ceđenje prilično je sporo, ali je nežan pritisak omogućio vrlo bistar sok.
Nikada nismo videli auto-reverse senzor osim kod sokovnika Angel. To je senzor za zaštitu motora u slučaju da se sokovnik preoptereti. Tokom ceđenja se retko aktivira, ali ponekad se to dešavalo sa kikiriki puterom, a takođe i sa opcionim ekstraktorom ulja. Ekstraktoru ulja je potrebno oko 30 sekundi da bi se trenjem postiglo dovoljno toplote za efikasnu ekstrakciju ulja, a senzor se nekoliko puta uključio na početku prilikom pravljenja lanenog ulja. Ali kada smo krenuli, uspeli smo da ga pokrenemo maksimalnom brzinom. Bilo je impresivno, izlazio je mlaz ulja umesto uobičajenog kapanja.
Jedna stvar koju smo primetili ako se radi najvećom brzinom je da ponekad malo pulpe padne u izlaz za sok. Ali dodatno sito od nerđajućeg čelika koje odgovara čaši za sokove to je filtriralo. To nije bio problem pri nižim brzinama, a zavisilo je i od sirovina koje se cede.
Praktično gledano, zaista nam se dopalo rasklapanje jednim dodirom. Iako je sistem ovratnika koji se koristi u drugim horizontalama u redu, sistem 727 je malo brži, posebno kada se pričvršćuje za motornu jedinicu. Poklopac na izlazu za sok na je iznenadio, jer nije praktično da se drži zatvoren prilikom ceđenja. Ali to je zapravo sjajna stvar-mogućnost da ga zatvorite nakon ceđenja soka kako biste sprečili kapanje prilikom nošenja u sudoperu. Takođe je korisno držati zatvorenim prilikom čišćenja bubnja, kako biste mu omogućili da se napuni vodom. Dvostruka cev za hranjenje je zgodna za lisnato zelje, baš poput one u vertikalnoj Sani 828. Međutim, malo je teže očistiti unutrašnjost cevi za hranjenje ako pravite nešto poput kikiriki putera. U tom slučaju preporučujemo dugu četkicu. Sa sokovima nije problem jer bubanj samo napunite vodom.
Čaša za sok i posuda za sok nastavljaju Saninu tradiciju uključivanja vrhunskih dodataka. Bohemijsko kristalno staklo je impresivno teško, a kapacitet od 500 ml je dovoljan ako sami cedite. Na raspolaganju je opcionalni plastični spremnik za sok od 1 litre. Posuda za pulpu od nehrđajućeg čelika je veoma velika i izgleda dobro pored sokovnika.
Sve u svemu, mislimo da je 727 zaradi svoje ime (supreme-vrhunski). To je verovatno najbolji sokovnik koji smo ikada testirali. Skup je, mada po ceni sličan ostalim vrhunskim jednostrukim sokovnicima. Prinos, jednostavnost upotrebe, fleksibilnost i opšti premijum kvalitet čine ga veoma preporučenim.